
Footgolf Kaszëbë powstał latem 2019 roku w Swarzewie koło Pucka. To aktywny wypoczynek dla całej rodziny, tuż obok Władysławowa.Footgolf to połączenie piłki nożnej i golfa. Celem uczestnika gry jes...

Wchodząc do "Krainy Smoków" przeniesiesz się w świat fantazji z dziecięcych lat. Nie zapomnij zabrać ze sobą dzieci i zrobić im milion zdjęć, one to uwielbiają. Pamiętaj też, że nasze smo...

Muzeum zostało otwarte w maju 2017 r. Znajduje się w przepięknej miejscowości położonej w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego. Stworzone zostało po to, by przybliżyć ludziom wiedzę na temat burs...

Fascynująca wystawa zabytkowych samochodów i innych wehikułów - tak pieczołowicie wystylizowanych, że przypominają auta z filmów. Tak fabularnych, jak i animowanych. W Kaszubskim Graciku można obejrzeć Batmobil, bohaterów bajki “Auta”, kultowego Malucha (i inne samochody PRL-u), amerykańskie krążowniki, auta sportowe, terenowe i wiele, wiele innych pojazdów.

Oryginalny park rozrywki, który sprawia że człowiek czuje się jakiś taki malutki… Kaszubski Park Gigantów z natury rzeczy stawia na rozmach - dominują tutaj ogromne figury i rzeźby, niejednokrotnie o wiele większe niż ich pierwowzory. Wśród modeli są zarówno realistyczne ptaki, owady czy leśne zwierzęta, jak też baśniowe krasnale. A na dokładkę: prawdziwy samolot i Monster Truck.

Prawie jak podróż dookoła świata - wprawdzie wieża Eiffla w Stryszej Budzie (skala 1:25) to nie do końca to samo, co rzeczywista wizytówka Paryża, ale wrażenia i tak będą pozytywne. Kaszubski Park Miniatur posiada ponad 70 modeli budowli z całego świata i systematycznie powiększa zbiory. Są jeszcze atrakcje dodatkowe, jak Zamek Strachu, Gabinet Śmiechu czy mini zoo.

Wymyślony przez gminę i lokalne stowarzyszenia sposób na promocję północnych Kaszub. Na wystawie w gablotach umieszczono dziesiątki, jeśli nie setki oryginalnych konstrukcji - od małych scenek w rodzaju kraksy czy komnaty czarownic, aż po wymagające tysięcy klocków budowle - jak odtworzony od A do Z lunapark. Wszystkie zaprojektowali i zbudowali pasjonaci LEGO.

Świat średniowiecznych Słowian w osadzie zbudowanej na wzór grodziska typowego dla przełomu IX i X wieku na Pomorzu. Od drewnianej palisady z wieżami strażniczymi począwszy, na wyposażeniu krytych strzechą chat skończywszy. Główną atrakcją będzie zapewne wizyta w jednym z warsztatów rzemieślniczych, w których można poznać prastare metody pracy.

Park kulturowy, zbudowany w formie zrekonstruowanej na podstawie badań archeologicznych wioski. Naukowcy szacują, że rzucewska osada powstała 2, a może nawet 5 tys. lat przed naszą erą. Do zwiedzania przygotowano m.in. chatę szamana, ścieżkę dydaktyczną czy Chatę Kaszubską z dwiema tematycznymi wystawami. Dla grup zorganizowanych - szereg dodatkowych atrakcji.

Kajaki Dębki, Spływy Kajakowe w Dębkach. Mamy przyjemność zachęcić Państwa do aktywnego spędzania czasu na indywidualnym spływie kajakowym Dębki rzeką Piaśnicą.Zaledwie 20 km od Wejherowa mieści si...

Jedyny w swoim rodzaju rodzynek w pięknym sportowym cieście, jakim jest nowoczesny kompleks w Gniewinie. Obiekt nie posiada jakiś szczególnych atutów, które wyróżniałyby go na tle innych boisk - ale duże rozmiary “głębi kortu” pozwalają na spokojną, bezproblemową grę. Nawierzchnia jest sztuczna, w typie dywanowej - choć z daleka może przypominać ziemną.

Podwodne królestwo na stałym lądzie, w którym każdy może znacząco pogłębić swoje wiadomości na temat zwierząt żyjących w morzach i oceanach. Co ważne - Ocean Park serwuje “lekcje” zabawne, przyjemne w odbiorze. Czy to w formie interaktywnego, multimedialnego show czy dzięki 50 modelom o naturalnych rozmiarach. Park posiada też bogatą ofertę rozrywkową (zdj. użyczone).

Nic nie jest takie, jakie się na pierwszy rzut oka wydaje. To główna zasada w Muzeum Iluzji, gdzie przygotowano ponad setkę różnych przedmiotów i stanowisk prezentujących rozmaite sztuczki wizualne i złudzenia optyczne. Przy okazji można pogłębić swoją wiedzę z dziedziny fizyki. “Magiczny Zawrót Głowy” jest jedną z interesujących propozycji wieży Domu Rybaka.

Jedna z dodatkowych atrakcji na wieży Domu Rybaka. Powstanie Muzeum Motyli we Władysławowie było możliwe dzięki pielęgnowaniu rodzinnej kolekcji, kompletowanej jeszcze przed II Wojną Światową. W sumie można tu oglądać ponad 3000 owadzich okazów, w tym pajęczaki, stawonogi… Dla dzieci przygotowano 6 filmów edukacyjnych oraz interaktywny test zdobytej wiedzy.

Nieprzewidywalne losy historii sprawiły, że Pomorze stało się zagmatwanym tyglem kulturowym. Dominującymi grupami byli tutaj Polacy, Kaszubi, Olendrzy czy Niemcy - muzeum regionalne pozwala lepiej poznać skomplikowaną sieć wzajemnych zależności i wpływów. Placówka mieści się w zabytkowym barokowym pałacu, wybudowanym przez rodzinę von Krockow w XVIII wieku.

Kameralny, malowniczo położony ośrodek jeździecki w kaszubskiej wsi. Kolejne etapy nauki jazdy konnej, oprowadzanie początkujących (i dzieci) oraz plenerowe wycieczki to gwóźdź programu. Stadnina “Rumak” ma w ofercie także kilka atrakcji z kompletnie innej bajki - plac zabaw dla dzieci, mini-zoo, tor dla quadów oraz absolutnie niezwykły labirynt w polu kukurydzy.

Basen pod dachem, wybudowany w ramach nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Niecka długa na 25 metrów pozwala na spokojne pływanie - a równie dobrze na ostry trening. Na pływalni wytyczono w sumie 6 torów, z czego jeden specjalnie dla dzieci wypłycono (ze 123-186 do 90 cm). Dodatkowo obiekt posiada 76-metrową zjeżdżalnię, jacuzzi, saunę i solarium.

Ciut precyzyjniejszą nazwą byłoby “Gminne Centrum Gier i Zabaw Barowych” - oczywiście w granicach normy i przyzwoitości. Dla miłośników bowlingu przygotowano 4 nowoczesne tory do kręgli i stosowne zaplecze w postaci wypożyczalni odpowiednich do gry butów i mini-baru. W lokalu można zagrać jeszcze w tenis stołowy, bilarda, piłkarzyki czy zorganizować karaoke.

Centrum jeździeckie z bogatą, przyjazną menażerią i równie ciekawą ofertą dla amatorów jazdy konnej. W stadninie zazwyczaj przebywa ok. 30 różnych pod wieloma względami klaczy, ogierów, wałachów i kucyków. Zakres usług obejmuje m.in. kolejne etapy nauki jazdy i obchodzenia się z wierzchowcem (3 padoki), wyjazdy w teren, przejażdżki bryczką oraz hipoterapię.

Kameralny ośrodek ukierunkowany na bardzo szlachetny sport ze wspaniałymi tradycjami w Polsce. Stajnia Dworska proponuje kilka sposobów realizacji hippicznego hobby - jazdy na lonży, po maneżu lub swobodny galop po Pomorzu. Wszystko może się odbywać pod okiem fachowego instruktora. Młodsze dzieci zapewne bardzo uraduje wizyta w tutejszym mini-zoo.

Rozbudowane centrum jeździeckie z rozległymi terenami dookoła świetnie nadającymi się do konnych wypraw. Do dyspozycji początkujących i zaawansowanych amatorów hippiki oddano 3 padoki - dwa z nich zbudowano na zewnątrz (trawiasty i piaskowy), jeden funkcjonuje pod dachem. Dodatkowo okoliczne nadleśnictwo wytyczyło łącznie 130 km jeździeckich szlaków.

Rajski zakątek na obrzeżach niezwykłej Puszczy Wierzchucińskiej - przynajmniej z punktu widzenia miłośników hippiki. W gospodarstwie “Hajduki” zazwyczaj mieszka ok. 16 koni, czekających na kilka kółek po padoku, zaprzęgnięcie do bryczki lub swobodną jazdę w terenie. Doborem wierzchowca odpowiedniego do zadania i umiejętności jeźdźca zajmą się instruktorzy.

Wyróżniający się wielkością ośrodek jeździecki - rozbudowana infrastruktura pozwala na obecność ponad 80 koni, przebywających w komfortowych warunkach. Większość z nich to trakeny, już przyuczone do siodła lub zaprzęgu. Jazdę konną można trenować przez oprowadzanie na lonży, jazdy w korytarzu i po padoku, a także w trakcie wypraw w teren - w tym nad morze.

Żywy wehikuł czasu, przenoszący gości do wiejskiego gospodarstwa z XIX w. Jak na ówczesne standardy, wyjątkowo bogatej własności bardzo zamożnego chłopa - czyli gbura. Zagrodę tworzą m.in. chaty rybackie i mieszkalne, wielofunkcyjne obory, pasieki, wędzarnia, piec chlebowy i inne obiekty. W skansenie organizowane są ludowe święte i występy folkowych zespołów.

Bardzo głośny zakątek, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Znakomita miejscówka dla miłośników szybkiej jazdy bez kompromisów i karkołomnych ewolucji wykonywanych wysoko nad ziemią. Freestyle’owy FMX Park stanowi jednak poboczny dodatek do pełnowymiarowego, 1,8-kilometrowego toru motocrossowego. Speed Star posiada też prostą pętlę treningową i szkółkę.

Królestwo strusi afrykańskich w samym środku Pomorza. W zagrodach gospodarstwa żyje ok. 50 przedstawicieli tego gatunku największych ptaków świata. Obejrzeć, pogłaskać i własnoręcznie nakarmić można także emu, osły, koniki, lamy, króliki, owce, kozy i swojskie ptactwo domowe: gęsi, kury, kaczki. Na Strusiej Farmie działają także sklepik i restauracja.

Kajakarstwo to w Dębkach jedna z najciekawszych form aktywnego spędzenia wolnego czasu. Uchodząca tu do morza rzeka Piaśnica wyróżnia się czystością i łagodnością nurtu. Podstawowa trasa zaczyna się tuż przy Jeziorze Żarnowieckim i ma ok. 7,5 kilometra długości. W okolicy nie brakuje więc przystani kajakowych, wypożyczalni sprzętu i usług organizowania spływów.

Zespół obiektów o przeznaczeniu rekreacyjnym i turystycznym. Kompleks zaprojektowano tak, by widziany z góry przypominał oko. I tak źrenicę stanowi 44-metrowa wieża widokowa, tęczówkę kwiatowe grządki, kontury parkowe alejki. Bynajmniej nie drzazgą w oku, tylko świetną atrakcją są pola szachowe, 18-dołkowe pole minigolfa czy spore figury dinozaurów i stolemów.

Stosunkowo nowa, a mimo to już uznana przez gości atrakcja Dębek. Park linowy “Linowo” tworzą 3 trasy. Mały Park to de facto zabezpieczony siatkami, niski plac zabaw gdzie dominują kładki i mostki. Więcej rozbudowanych i trudniejszych stacji ma Średni Park. Najpoważniejszym wyzwaniem będzie 700-metrowy Duży Park, który można pokonać z pomocą instruktora.

Park sportowej rozrywki, położony w wydmowym lesie nad rzeką. W Dębkach specjaliści od budowania parków linowych przygotowali 3 odmienne trasy, różniące się długością, liczbą przeszkód do pokonania i wysokością ich umieszczenia. Wariant łatwy tworzy 10 etapów, instalacje trasy wysokiej wiszą 5 metrów nad ziemią. Ścieżka trudna plasuje się gdzieś pomiędzy nimi.

20 hektarów czystej radości z własnej ciekawości świata gier i zabaw, wzbogaconej subtelnym dodatkiem dydaktyki. Niekwestionowanymi gwiazdami Łeba Parku są starannie wykonane modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Figury odpowiadają rozmiarami rzeczywistym pierwowzorom. Do tego bogaty wachlarz zróżnicowanych rozrywek dla dzieci i dorosłych.

Park rozrywkowo-edukacyjny dla całej rodziny, w którym kryje się mnóstwo głębi. Żywe zwierzęta można obejrzeć w fokarium i ptasich wolierach (razem 28 gatunków), są też realistyczne modele morskich stworzeń. W kilku miejschach wyświetlane są przyrodnicze filmy, działa też muzeum kultury Pomorza. Nie brakuje stylowo dekorowanych placów zabaw dla dzieci.

Historyczna kraina, której stolicą - współcześnie już bezapelacyjnie - jest Gdańsk. Kaszuby poza Trójmiastem warto odwiedzić przynajmniej z dwóch powodów: dzikiej przyrody oraz wspaniałego folkloru. Kaszubski Park Krajobrazowy i inne obszary chronione utworzono nie bez przyczyny. Jeśli zaś chodzi o regionalną kulturę, najlepiej będzie wybrać się do Kartuz.

Rozbudowana placówka, sprawująca pieczę nad większością pozostałości po fortyfikacjach Rejonu Umocnionego Hel. Polscy żołnierze w 1939 r. długo - 32 dni - stawiali tutaj opór przeważającym siłom niemieckim. Muzeum składa się z blisko 10 obiektów (m.in. skansen militarny, wieża kierowania ogniem, bateria im. H. Laskowskiego) - w większości wstęp płatny z osobna.

Instytucja prezentująca szereg wystaw i eksponatów, związanych z dawnymi metodami połowu ryb. Duże wrażenie robi kolekcja tradycyjnych kaszubskich łodzi. Muzeum Rybołówstwa w Helu mieści się w zeświecczonym po II WŚ kościele św. Piotra i Pawła, wybudowanym w średniowieczu (przełom XIV i XV wieku). W kwietniu 2016 r. zakończyła się poważna modernizacja placówki.

Na szwedzkiej mapie z XVII wieku przedstawiona jeszcze jako skupisko 6 wysp. Mierzeja powstała w wyniku nanoszenia piasku przez prądy morskie. Dziś ma ok. 34 kilometry długości, w najszerszym punkcie jej szerokość wynosi 3 km, natomiast w najwęższym - tylko 150 metrów. Półwysep słynie z walorów przyrodniczych - m.in. lasów, wydm i przystanków wędrownych ptaków.

Świetne miejsce, by z bliska zobaczyć żyjące w Bałtyku foki szare i poznać program odbudowy ich populacji. Najlepszym czasem na odwiedziny jest pora karmienia - zwykle ok. godz. 11:00, 14:00 i (latem) 16:30. Wizytując Stację Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego można dowiedzieć się, co należy robić w przypadku spotkania dzikiej foki na plaży.

Najważniejszą atrakcją Dębek jest oczywiście przepiękna, piaszczysta plaża. Jest to jedna z najszerszych plaż nad Bałtykiem.Drobny, jasny, niemal biały piasek kontrastuje z granatowym morzem i błęk...

Dębki są znane z plaży, na której po opalaniu nie białych śladów od strojów kąpielowych. Około 500 metrów na zachód od ujścia rzeki Piaśnicy znajduje się plaża naturystów. Mówią, że piasek jest tam...

Bez wątpienia jedna z największych atrakcji w całym letnisku - jedyne w Polsce tak duże “ruchome piaski”. Oczywiście w łagodnym, niegroźnym dla zdrowia i życia wydaniu. Wydmy na Mierzei Łebskiej (na zachód od miejscowości) przemieszczają się w tempie ok. 2-10 metrów na rok. Najwięcej w środkowej części pasma. Wydmy systematycznie “zasypują” pobliskie jezioro.