Muzeum Motyli

Piękny rezultat osobistej pasji i chęci podzielenia się ze światem zdobytą wiedzą i skarbami. W tym przypadku nie chodzi o złoto i inne świecidełka, a o motyle i inne owady - pająki, skorpiony, chrząszcze, pluskwiaki, straszyki i setki innych- z najróżniejszych stron świata.

Kolekcja składa się z ok. 70 gablot, uzupełnianych zdjęciami i tablicami informacyjnymi. W sumie prezentowanych jest ponad 3 tysiące entomologicznych okazów. Imponujący zbiór - od czasu do czasu powiększany - powstaje przede wszystkim dzięki odkrywaniu kolejnych tajemnic rodzinnego archiwum, założonego już w latach ‘30 XX wieku.

Z myślą o dzieciach wystawę wzbogacono o 6 krótkich, przystępnych filmów dokumentalnych i interaktywny test o motylach. Odpoczynek od dydaktyki zapewni maluchom zestaw przedmiotów w jakiś sposób związanych z owadami - zabawki, monety czy wymyślne pułapki.

Muzeum Motyli we Władysławowie mieści się na III piętrze wieży Domu Rybaka. Bliźniacza instytucja, acz działająca tylko sezonowo, funkcjonuje w Łebie.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Jedna z dodatkowych atrakcji na wieży Domu Rybaka. Powstanie Muzeum Motyli we Władysławowie było możliwe dzięki pielęgnowaniu rodzinnej kolekcji, kompletowanej jeszcze przed II Wojną Światową. W sumie można tu oglądać ponad 3000 owadzich okazów, w tym pajęczaki, stawonogi… Dla dzieci przygotowano 6 filmów edukacyjnych oraz interaktywny test zdobytej wiedzy.

Muzeum Motyli warte uwiecznienia na wideo - świetnie to zrobi firma KM Studio kamerzysta na wesele Wrocław

Komentarze (0)

Dodaj komentarz