Strusia Farma w Kniewie

 • Ocena
 • Dla dwojga
 • Dla dzieci
 • Dla dorosłych
 • Dla seniorów
Opis

Mini-zoo w gospodarstwie agroturystycznym, ze strusiami afrykańskimi w rolach głównych. Są to zdecydowanie największe ptaki na Ziemi, o czym najlepiej przekonać się na własne oczy. W zwierzyńcu przebywa zresztą więcej gatunków, część dla naszej strefy geograficznej egzotycznych.

Obok ok. 50 strusi w różnym wieku po zagrodzie przechadzają się kozy, lamy, owce, strusie emu, kaczki, gęsi, perliczki, kury, króliki, osły i konie - czyli same łagodne, z natury przyjazne zwierzaki. Najważniejsza rzecz z punktu widzenia dzieci: wszystkie dają się pogłaskać i nakarmić, a niektórych można nawet dosiąść.

Z myślą o najmłodszych gościach na Strusiej Farmie przygotowano garść informacji i ciekawostek przekazywanych w trakcie zwiedzania. Maluchy ucieszą się także z placu zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami czy drewnianymi figurami zwierząt. Dla grup zorganizowanych przewidziano kilka programów z dodatkowymi atrakcjami, jak wypiekanie ciasteczek do karmienia czy przejażdżki bryczką.

Na miejscu działa restauracja - rzecz jasna w karcie dań nie brakuje propozycji ze strusich jaj oraz mięsa tych wielkich nielotów. Otwarty jest również sklepik z wyrobami ze strusiej skóry, piór oraz jajek. Strusia Farma jest otwarta przez cały rok: w okresie maj-wrzesień od 10:00 do 19:00, a w pozostałe miesiące należy umówić się telefonicznie.

Cennik

Zwiedzanie Strusiej Farmy indywidualnie:

 • wejściówki normalne 6 zł
 • wejściówki ulgowe 4 zł

Programy dla grup zorganizowanych na Strusiej Farmie:

 1. zwiedzanie, konkursy, plac zabaw, karmienie, pamiątki (1 h) - 10 zł/os.
 2. zwiedzanie, konkursy, plac zabaw, pieczenie ciasteczek, karmienie, pamiątki (2,5 h) - 16 zł/os.
 3. zwiedzanie, konkursy, plac zabaw, karmienie, pamiątki, ognisko z kiełbaskami (2,5 h) - 16 zł/os.
 4. zwiedzanie, konkursy, plac zabaw, karmienie, pamiątki, przejażdżki bryczkami (2,5 h) - 16 zł/os.
 5. zwiedzanie, konkursy, plac zabaw, pieczenie ciasteczek, karmienie, pamiątki, ognisko z kiełbaskami (3,5 h) - 22 zł/os.
 6. zwiedzanie, konkursy, plac zabaw, karmienie, pamiątki, ognisko z kiełbaskami, przejażdżki bryczkami (3,5 h) - 22 zł/os.
Mini przewodnik

Królestwo strusi afrykańskich w samym środku Pomorza. W zagrodach gospodarstwa żyje ok. 50 przedstawicieli tego gatunku największych ptaków świata. Obejrzeć, pogłaskać i własnoręcznie nakarmić można także emu, osły, koniki, lamy, króliki, owce, kozy i swojskie ptactwo domowe: gęsi, kury, kaczki. Na Strusiej Farmie działają także sklepik i restauracja.


Opinie

Ulietta .
Ulietta .
11.01.2019 12:52

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja