Jak nie nudzić się na wczasach w Dębkach w razie fatalnej pogody

Zmora każdego wypoczynkowego wyjazdu nad morze: uparcie padający deszcz, iście sztormowa wichura i przenikający do szpiku kości chłód. Razem do spółki potrafią niezwykle skutecznie zniechęcić nie tylko do plażowania, ale w ogóle jakiegokolwiek wyściubiania nosa na zewnątrz z ciepłego, przytulnego pokoju. Pewnie, nie jest to absolutnie żaden problem, by w ciekawy sposób zorganizować sobie czas w pensjonacie, pod namiotem czy innym domku letniskowym - zwłaszcza przy odpowiednim towarzystwie. Tyle że nie po to bierze się wolne i planuje wakacje, żeby później przesiadywać wewnątrz czterech ścian.

W Dębkach zdecydowanie ciekawsze od grania na telefonie, oglądania telewizji, rozwiązywania krzyżówek, czytania mało wymagających książek oraz innych było nie było domowych zajęć, będzie urządzenie sobie i swoim bliskim wycieczki. Podróż licząca od kilkunastu do parudziesięciu kilometrów nie kosztuje wiele, a może otworzyć wiele godnych polecenia możliwości. Oto tylko niektóre spośród nich.

Na początek coś dla zwolenników odpoczywania w sposób aktywny. Dębki nie posiadają szczególnie rozwiniętej infrastruktury sportowej - ale już Władysławowo czy położone kawałek na południe od Jeziora Żarnowieckiego (świetnego akwenu żeglarskiego i kajakowego, ale to już swoją drogą) Gniewino to już co innego. W pierwszym przypadku chodzi głównie o obiekty cetniewskiego COS-u: zespół zadaszonych hal, siłownie czy aquapark. Druga z wymienionych miejscowości zasłynęła jako baza piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii na EURO 2012. Posiada też rozbudowany kompleks, w skład którego wchodzą m.in. kryta pływalnia, stadion z zespołem boisk, kręgielnia oraz nowoczesna hala sportowo-widowiskowa. Wybór dyscyplin będzie zatem przeogromny.

W okolicy Dębek jest kilka zabytków i muzeów, które warto odwiedzić. A fatalna aura będzie znakomitym pretekstem, by to zrobić. Nie trzeba chyba specjalnie wyjaśniać, jak bogaty jest kaszubski folklor. Zwłaszcza, kiedy w Nadolu działa wspaniały skansen, urządzony w zabytkowym gospodarstwie z XIX wieku - “Zagroda Gburska i Rybacka”. Podobnych tematów, życia codziennego w minionych epokach, dotyka także znaczna część ekspozycji na terenie latarni morskiej na Rozewiu. Niezwykle barwną historię regionu, ze szczególnym uwzględnieniem etniczno-kulturowego bogactwa, prezentuje również muzeum na zamku w Krokowej. Wśród historycznych budowli w okolicy warto wyróżnić żarnowiecki kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, pamiętający jeszcze XIV stulecie.

Jest też kilka bardziej rozrywkowych opcji na przeczekanie niepogody w Dębkach. We Władysławowie warto doznać “magicznego zawrotu głowy”, zapewnianego przez niezwykłe eksponaty i interaktywne stanowiska w Muzeum Iluzji. Parę całkowicie zadaszonych atrakcji dla całej rodziny posiada też tamtejszy Ocean Park. Zbliżoną do niego ofertą dysponuje położony w Sarbsku Sea Park, wiele wspólnych mianowników posiada także Łeba Park, gdzie główną rolę odgrywają dinozaury i inne prehistoryczne stworzenia.

Być może same Dębki nie porażają oryginalnością i różnorodnością atrakcji dostępnych niezależnie od pogody. Co nie zmienia faktu, że w bliskim sąsiedztwie kurortu jest sporo interesujących możliwości spędzenia deszczowego czasu.

Dodano: 2016-10-14
Komentarze (0)
Dodaj komentarz