Spływy kajakowe - jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Każdy ma swoje sposoby na to, jak spędzać wolny od pracy czy szkoły czas. Jedni wolą czytać książki, wylegiwać się nad basenem i ogólnie leniwie spędzać wolne chwile. Inni natomiast wolą bardziej aktywne życie. Jeżdżenie na rowerze, chodzenie na siłownię czy też zwiedzanie różnych, ciekawych miejsc. Spływy kajakowe będą odpowiednim rozwiązaniem, które znajduje się na samym środku. Wbrew pozorom jest to doskonała rozrywka dla całej rodziny.

1. Pomysły na spędzenie wolnego czasu - co możesz zrobić w wolnym dniu?

2. Spływy kajakowe - dlaczego warto się na nie wybrać?

3. Czy spływy kajakowe są dobre dla rodzin z dziećmi?

4. Na co zwrócić uwagę wybierając spływ kajakowy dla siebie?

5. Gdzie można wypożyczyć kajaki i pójść na spływ?

Pomysły na spędzenie wolnego czasu - co możesz zrobić w wolnym dniu?

Podczas wolnego dnia od pracy, warto robić coś, dzięki czemu faktycznie będziesz w stanie się zrelaksować. Najlepiej jest robić coś, co wymaga innej energii, którą wykorzystujesz w pracy. Czyli jeżeli pracujesz w biurze bądź w korporacji przed biurkiem, to powinieneś wybrać bardziej aktywny wypoczynek. Z kolei jeżeli jesteś pracownikiem fizycznym i na co dzień dużo się ruszasz, to lepszym pomysłem będzie leniwe spędzenie czasu, które pozwoli twoim mięśniom się zrelaksować. 

Spływy kajakowe - dlaczego warto się na nie wybrać?

Jedną z ciekawszych opcji spędzania czasu wolnego są spływy kajakowe. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że można wybrać sobie różne trasy, a co za tym idzie - spływ może być zarówno czynnością całkowicie leniwą, jak też i kompletnie ekstremalną. To od ciebie zależy, w jakim miejscu będziesz chciał pływać kajakiem i po jakiej trasie. Dlatego nawet jeżeli chcesz odpocząć i zbyt dużo się nie ruszać, ale jednocześnie marzysz o zobaczeniu pięknych krajobrazów, to spływy kajakowe mogą być odpowiednim rodzajem aktywności dla ciebie. 

Czy spływy kajakowe są dobre dla rodzin z dziećmi?

Wiele osób kojarzy spływy kajakowe wyłącznie z ich ekstremalną wersją i uważa, że nie jest to aktywność przeznaczona dla rodzin z dziećmi. Prawda jest jednak inna. Jak już zostało wspomniane, istnieją różne możliwości - można wybrać spokojną trasę, a można znaleźć też i taką, którą przepłynie wyłącznie profesjonalista czy pasjonat. Tymi spokojnymi trasami mogą z kolei pływać całe rodziny z dziećmi, także tymi małymi. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby pokazać maluchom nieco pięknych krajobrazów. 

Na co zwrócić uwagę wybierając spływ kajakowy dla siebie?

Jak więc znaleźć odpowiednie miejsce na spływ kajakowy, które będzie jak najlepsze dla ciebie? Przede wszystkim warto się zapytać samego siebie, czego oczekuje się od takiego spływu kajakowego? Chcesz oglądać piękne krajobrazy? A może wolisz poczuć adrenalinę z ekstremalnego przeżycia? Czy chcesz jechać samodzielnie, z przyjaciółmi a może z rodziną? Odpowiedzi na te pytania pozwolą ci później ustalić, czego tak naprawdę chcesz, a co za tym idzie - gdzie to możesz znaleźć.

Gdzie można wypożyczyć kajaki i pójść na spływ?

Dla osób, które chcą iść na spokojny spływ kajakowy, być może z dziećmi, doskonałym miejscem może okazać się Kajakami Po Horyzont. Trasa zaczyna się w Żarnowcu w śluzie przy Jeziorze Żarnowieckim. Kończy się z kolei w Dębkach, przy Morzu Bałtyckim. Trasa jest piękna i ma około 7 kilometrów długości, dzięki czemu można ją pokonać w 2 -2,5 godziny. To nie jest dużo czasu, ale wystarczająco na to, aby móc się spokojnie zrelaksować czy to samodzielnie w kajaku jednoosobowym, czy też ze znajomym lub z rodziną. 

Dodano: 2022-06-15 11:13:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz