Za co kochamy Dębki?

Dębki to sympatyczna kaszubska osada położona nad Bałtykiem. Poza sezonem letnim Dębki zamieszkuje jedynie kilkadziesiąt mieszkańców, jednak latem miejscowość tętni życiem, jest wybierana jako cel podróży wakacyjnych przez wielu turystów. Co sprawia, że Dębki są takie popularne? 

Po pierwsze przyroda i krajobraz Dębek. Większość osady jest zalesiona. Aby zobaczyć morze i piękną, piaszczystą oraz szeroką plaże musimy przespacerować się przez około pięć minut przez las co już nastraja nas relaksacyjnie. 

Miejscowość jest położona na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego nad rzeką Piaśnicą która ma swe ujście do morza. Co ciekawe, prawie co roku rzeka wije się przez plaże inną drogą. 

Atrakcją plaży w Dębkach jest możliwość plażowania…. nago. Bowiem w osadzie znajduje się plaża naturystów

Dębki mają przygotowaną bogatą bazę noclegową, więc możemy przebierać w ofertach do woli. Pensjonaty, domki letniskowe, domy wczasowe… Każdy znajdzie coś dla siebie. 

Oferta gastronomiczna również jest całkiem zasobna. Bary szybkiej obsługi, tradycyjne restauracje, domowe obiady, pizzerie, smażalnie oraz kawiarnie z daniami na słodko. Dębki mogą poszczycić się wieloma miejscami, które serwują pyszności w przemiłej scenerii. Przecież na urlopie nie wypada dbać o linię ;)

Po uczcie zawsze możemy zażyć trochę sportu! W Dębkach jest dostępna siłownia na świeżym powietrzu, boisko typu orlik oraz szlak rowerowy R10. Dla łowców mocniejszych wrażeń Dębki przygotowały park linowy oraz spływy kajakowe. Mało? Może skusicie się wobec tego na skutery wodne? W Dębkach atrakcji sportowych jest całkiem sporo.

Jeśli macie ochotę na trochę sztuki można odwiedzić pracownię ceramiczną “Lepimy z gliny”. Wszystkie prace wykonane na zajęciach lepienia zostaną wypalone i oddane autorowi. Miło prawda?

Okolica Dębek również jest bardzo ciekawa. Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze, Ośrodek Sportów Motorowych w Sobieńczycach czy Osada średniowieczna Sławutno... To tylko kilka z dostępnych w okolicy atrakcji

Dla miłośników nocnego życia również się coś znajdzie. Zarówno okolica Dębek jak i sama osada obfituje przecież w dyskoteki i bary, które zapraszają turystów do tańca muzyką oraz kolorowymi drinkami. Kontener Dębki- mobilny muzyczny SPOT, jest bardzo fajnym na wakacyjną imprezę miejscem. 

Ponadto każdy rok obfituje w wiele imprez sezonowych. Koncerty, kino, wystawy, festiwale… Z pewnością każdy turysta skorzysta z kalendarza imprez Dębek i okolicy.

Dlatego turyści walą do Dębek drzwiami i oknami. Kontakt z naturą, plażowanie, oglądanie wschodów i zachodów słońca nad Bałtykiem, imprezy… Takich wakacji na pewno nikt nie zapomni. Warto tu wracać aby wypocząć i zregenerować siły na nadchodzący rok.

Dodano: 2019-09-09 15:55:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz